Památky

HAVANA

Hlavní město a místo, do kterého by měl při návštěvě Kuby zavítat úplně každý cestovatel.Úžasné místo španělské koloniální architektury, na kterém se, bohužel, tak jako na celé Kubě, drasticky podepsalo hospodaření Castrovy vlády.Díky přílivu peněz ze zahraničí a UNESCA, které vyhlásilo Havanu v roce 1982 místem světového dědictví se postupně opravují nejvýznamnější památky, které budete mít možnost obdivovat i vy.

 

CIENFUEGOS

Krásné přístavní město , které leží 250 km jihovýchodně od Havany se řadí mezi ty nejčistější města na Kube. Kromě skvostných koloniálních budov a rozlehlého zálivu na jehož zádi se město rozprostírá, láká toto místo i milovníky vodních sportů, potápění a rybaření.

TRINIDAD

Je považován za nejkrásnější město na ostrově a patří mezi ty nejlépe dochované koloniální města bývalého uzemí Ameriky. Právě proto označilo UNESCO podstatnou část starého města za „Místo světového dědictví“. Nejen město samotné, ale i okolí nabízí dostatek atrakcí, které by mělo uspokojit i milovníky pěší turistiky, jízdy na koni nebo ty, kteří se před nebo po prohlídce města rádi natáhnou na pláži.

SANTA CLARA

Toto město láká především cestovatele, kteří putují po stopách revoluce a slavného „Che“. Na tomto místě se odehrála poslední několika denní bitva Castrovy revoluce, při které Che se svoji skupinou přepadli obrněný vlak putující z Havany do Santiaga. Dnes si na onom místě můžete prohlédnout čtyři zachovalé vagóny z přepadené soupravy, ve kterých jsou fotografie a popisy celé události. Nejvýznamnější atrakcí Santa Clary se stalo mauzoleum na náměstí Revoluce Ernesto Guevara, ve kterém jsou uloženy ostatky samotného Guevary a jeho spolubojovníků.

CIEGO DE AVILA

Jedná se o krásné zrekonstruované centrum města a udržovaný park plný zeleně. Idealní místo k relaxaci nebo příjemná zastávka pro ty, kteří pouze projíždějí nebo se chystají navštívit ostrov Cayo Coco .

CAMAGUEY

Dnes již tři sta tisícové koloniální město, které rozhodně nadchne milovníky městské architektury. Pro svou rozmanitost a počet náměstí, jež máte možnost ve městě objevit, by cestující na východ Kuby neměli toto zajímavé místo vynechat.

SANTIAGO DE CUBA


880 km jihovýchodně od Havany leží druhé největší a jedno z nejstarších měst Kuby. Kopcovité město uzavřené pohořím Sierra Maestra, plné života a koloniálních budov, které proslavil nejen Emilio Bacardi prvotřídním rumem, ale i Fidel Castro, který zde 1.ledna 1959 poprvé vyhlásil vítězství revoluce.

Pro ty, kteří cestují na východ Kuby by měla být zastávka v Santiagu zrovna takovou samozřejmostí, jako návštěva Havany při putování na západ ostrova.Za návštěvu bezesporu stojí i okolí Santiaga, jak pro svou přírodu, tak i historicky významná místa, jako je pevnost EL MORRO nebo nádherná BASILICA DEL COBRE.

BARACOA

Nejstarší španělská kolonie na Kubě, proslulá výrobou čokolády a samotným Kolumbem, který údajně jako první přistál na těchto březích a umístil zde Cruz de la Parra (Kříž Vína).Nejen stopy dávné historie, ale i nádherná krajina, která Baracou obklopuje, přitahuje na toto místo většinu návštěvníků, kteří putují po východním cípu Kuby.