Partneři a reference

Prostřednictvím tohoto formuláře nám můžete sdělit své dojmy, připomínky či náměty.

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Reference

Ales a Venda, leden-unor 2017

S Jirkou sme cestovali 17 dní (Havana-Vinales-Trinidad-Varadero), je to milý chlapík, se kterým je sranda, vše nám vysvětlil jak to chodí, staral se jestli nám nic nechybí a vše klape jak má, vozil nas svým krasným chevroletem, má vše dobře zařízené a domluvené, ubytování v casa particulares krásné a porce obrovské. Prostě jsme si to moc užili a vřele doporučujeme ostatním!!! Horhe, ješte jednou díky, byla to nejlepší dovolená!

 

Pavel a Zuzana, říjen-listopad 2015

Naše 10-ti denní poznávání Kuby jsme si díky referencím na internetu domluvili s Jirkou. Byla to správná volba, dovolená byla úžasná, poznali jsme zemi, kulturu i lidi. Všechno, co bychom napsali, je tu již napsáno. A se vším souhlasíme. Chcete-li poznat Kubu, nejezděte do Varadera. To se musí opravdu zažít, to se nedá popsat:-). Jirko, díky, díky moc!!!

 

Ivan, Ivana a kamarádi, březen 2015

Jirka Formánek nám nabídl program Varadero Mini na 4 dny. Je naprosto pravda, že Varadero není Kuba, Kuba začíná za branou. Doporučuji všem, kdo mají jen trochu cestovatelského ducha, odjet na Kubu s Jirkou. My jsme postupně navštívíli Pinar del Rio, Havanu, Trinidad a pokaždé jsme spali na privátu s rodinami. S Jirkou a jeho manželkou Glennys jsme se setkali v jeho domě poblíž Matanzasu a odtud začala naše neuvěřitelná cesta po Kubě. Už jen Jirkův dům je zážitek a Jirkovi komentáře upřesňují a vysvětlují důvody mnoha neuvěřitelných skutečností. Režim, který vládne v současnosti na Kubě nedává lidem mnoho možností k výdělku a na druhé straně Kubánci nevyužívají nekonečné úrodnosti jejich políček, které by jim mohly přinést tuny produktů, jen kdyby trochu chtěli. Při poměrech, které jsou neuvěřitelné jsou Kubánci nesmírně veselí a pohostinní. Dnes jsem se dočetl, že průměrný plat je 20 dolarů a plat policisty je 40 dolarů. To je pragmatický důvod, aby každý, kdo může za cokoliv žádat dolar, tak to dělá. Drobné podnikání bylo povoleno asi v r.2010 a tak je vše v plenkách. Pokud pojedete na Kubu hledat přírodní krásy, veselé lidi a příjemné klima, tak jste ve správné zemi a to vše tady je. V Pinar del Rio lze strávit klidně týden. Je tam v noci příjemně nížší teplota než u moře, takže se krásně spí a domácí se k nám chovali jako k vlastním. Přírodní scenerie jsou neskutečné a rostliny doslova bují na každém, jen trochu možném místě. Havana je dlouhý smutný příběh města, které je architektonicky překrásné, ale bohužel ve stavu před katastrofou. Mnoho budov je v dezolátním stavu a mnoho jich již spadnulo. Malé množství z toho je opraveno. Cienfuego a Trinidad jsou města, která žijí svým zvláštním způsobem života. Pomalu, rozvláčně, karibským způsobem. Večer ožívají centra mnoha atrakcemi, které jsou většinou zpoplatněné. Muzikanti jsou většinou doprovázeni tanečníky a všichni jsou skvělí. Jirka Formánek nám dělal průvodce nonstop, takže jste ušetřeni spousty triků pouličních prodejců a jiných omylů.Ve všech případech jsme dostali výklad o historii nebo účelu památek. Jirka mi promine, ale on již získal velký podíl mentality Kubánců a chod mnohých věcí je mu vlastní. My jsme se většinou nad spoustou věcí pozastavovali a Jirka se neomylně orientuje ve místním „zmatku“. Například v továrně na doutníky sedí „předčítač denního tisku“, který dělníku při práci předčítá ty správné noviny. Pokud mám shrnout celý zážitek z Kuby, tak 95% zážitků máme z výletu s Jirkou a během jednoho dne se z nás stala jedna velká rodina. Zážitky opravdu nelze vtěsnat do recenze. A tak Jirko, velké díky za výlet, vše klaplo a zažili jsme víc než jsme měli od Jirky slíbeno. My jsme krásně odpočinuli a zažili mnoho neuvěřitelných situací. Doufám, že se ještě uvidíme že jsem nabyl na Kubě naposledy.

Eva a spol,duben 2015

Kuba je nádherná, každý den překvapovala.Připojuji se k referenci Jardy a Majky, jen bych popisovala to co oni. Nemělo to chybu. Super super mucho mucho!! To se musí zažít,to se nedá vyprávět.Jirko,ještě jednou díky.

 

Jarda a Majka, únor 2014

Zdravíme všechny, kteří se rozhodují navštívit Kubu. Naše návštěva Kuby, únor 2014. Využili jsme nabídky Jirky Formánka, který žije se svou nádhernou ženou na Kubě několik let a nabízí služby v oblasti turistiky, po této nádherné zemi. S Jirkou jsme po prvním telefonickém kontaktu měli možnost, půl roku před odletem, se osobně sejít na jeho haciendě u Pardubic, kde tráví svůj případný pobyt v Čechách. Již na této schůzce jsme nabyli pocit naprosté důvěry v tohoto cestovatele. Jirka je upřímný, energický a zodpovědný člověk, který si svého klienta váží. Naše cestování po Kubě v jeho doprovodu bylo senzační a díky jeho znalosti španělštiny, mentality Kubánců, ověřených kontaktů a znalostí země i bezchybné, pohodové a velice zábavné. S Jirkou si domluvíte program takový, který Vám bude vyhovovat. Osobně jsme zvolili program poznávací s ubytováním v soukromí. Doporučujeme! Dle našeho názoru, trávit pobyt v turistické „rezervaci“ Varadero a občas vyrazit na výlet /i toto Jirka zajišťuje/, je škoda peněz. Kdo byl jenom ve Varaderu, nebyl na Kubě, nemá co vypravovat, nemá zážitky, nesrovná si v jakém blahobytu žijeme v Čechách, nepozná mentalitu a život prostého Kubánce, neobjeví plnou krásu kubánské přírody,neužije si legraci a radost ze života. To všechno jsme prožili za16 dní na cestách s Jirkou Formánkem a díky jeho osobě, povaze, znalostem, charakterem a přístupem ke klientům můžeme jenom doporučit. Vrátili jsme se nadšeni. Nic z toho co jsme napsali, není nadsázka ani pochlebování to jsou fakta, ale každý to má jinak. Všechny prožitky, poznání, přístup k životu je jenom o člověku samém, takže Jirko, DÍKY Jarda a Majka. Případné dotazy na kaspar@abk.cz

 

Liškovi, únor 2014

Báječná dovolená! Poznali jsme zemi, kulturu, lidi a krásně jsme si odpočinuli. To se nedá popsat, to se musí prožít ! www.cujb.com rozhodně stojí za to využít 🙂

 

Partneři

Náhled stránky stavební firmy Zajíc-Zborovský

Stavební firma Zajíc-Zborovský s.r.o.

Společnost Zajíc-Zborovský s.r.o. je progresivní firmou zabývající se novostavbami na klíč, rekonstrukcemi objektů, půdními vestavbami, zemními a výkopovými prácemi, zajištěním projektů a kompletní realizací staveb. Nabízí železobetonové konstrukce, oplocení, kompletní rekonstrukce bytových jader, včetně projektu a návrhu.

Jiří Formánek - zemní práce a montáž elektrických rozvodůZemní práce a montáž elektrických rozvodů
V dnešní době máme k dispozici několik výkonných strojů vhodných k realizaci nejen výkopových, ale i dalších zemních prací podle potřeb a přání zákazníka.